Які питання дозволить вирішити генеральний план міста Пологи?

Опубліковано в 10:51 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    215

Генеральний план представляє собою набір з десятка карт, на яких наносяться мережі, небезпечні екологічні зони, де треба дотримуватися певних нормативів, плани розміщення об’єктів. Він фіксує все, що сьогодні існує в місті. Проведена фото та геодезична зйомка території, детальний план зонування по тих територіях, кожна з яких має свою характеристику та використання – промислова зона, зона громадської забудови, зона торгівельних об’єктів та ін. Протягом 5 років генеральний план не змінюється. Вже потім до нього поступово вносяться зміни, якщо в них є потреба.

 Для чого потрібен в роботі цей документ?

Будь-яке будівництво, як в комунальній, так і в приватній сфері, здійснюється лише на підставі генерального плану. В Пологах є вулиці, на яких ніколи не було водоводів, доріг і ми не можемо вирішити цю проблему без генплану. Тільки з ним ми можемо все правильно вирахувати та прокласти водовід, або збудувати нову дорогу, якщо її не було. Генплан дозволить нам розширити межі Нового кладовища по вул. Східній, яке вже давно вийшло за межі міста“, – роз’яснює Пологівський міський голова Юрій Коноваленко.

Приватна особа, яка хоче скористатися своїм законним правом на отримання земельної ділянки під будівництво житла, ведення сільського господарства, теж обмежена цим містобудівним документом. Адже міська рада може надати містобудівні умови тільки на підставі генплану.

Наприклад, ви хочете отримати землю під садівництво, пригледіли собі ділянку та прийшли за дозволом в міську раду. Тут ви дізнаєтеся чи вільна земельна ділянка та чи призначена вона для садівництва. І, якщо, згідно з генпланом, вона передбачена лише для громадської житлової забудови, то міська рада може надати її тільки під житловий будинок.

Генеральний план розроблювався та обговорювався протягом 2019 року. Участь в обговореннях приймали і громадяни, які вносили свою пропозиції. Під час розробки генплану були враховані всі нюанси законодавства.

Наприклад, закон говорить, що в населеному пункті на 20 тисяч населення має бути 7 дитячих садків. У нас в Пологах 6. Тому проектант, який працював над генпланом запропонував закласти місце для будівництва дитячого садочка на вул. Східній. Передбачено місце для будівництва басейну – це ділянка біля Пологівської ЗОШ 4. На території за будівлею СБУ передбачено місце для житлової багатоповерхової забудови. Така ж забудова запланована на вул. Східній. Також держава каже, що у місті має бути як мінімум дві пожежних частини. Проектант вніс в генплан і таку пропозицію.

Плани є, вони реальні, однак це не означає, що ми вже завтра почнемо будівництво, це значить, що на цих місцях ми нічого іншого не дозволимо будувати. Щодо змін, які нас попросили внести в генплан, вони стосувалися дороги з Гуляйполя, яку в області запланували збудувати, щоб розвантажити сумнозвісну дорогу на Пологи. За обласними планами вона б починалася перед переїздом і йшла в бік Романцовського ставка та виходила десь на вул. Пушкіна, або вже на самому залізничному переїзді у напрямку Бердянська. Це має бути дорога державного значення. Чи почне держава її будувати, можливо будуть внесені якісь зміни на містобудівній раді? Невідомо. Ми не бачимо перспективи її будівництва, але не врахувати дорогу в генплані ми не могли, – відзначив міський голова.

Сьогодні генеральний план «Генеральний план та план зонування з розширенням меж міста Пологи Пологівського району Запорізької області» знаходиться на експертизі в Дніпрі, потім буде затверджений на сесійному засіданні міської ради. Після цього документ можна буде переглянути на сайті Пологівської міської ради.

ДЖЕРЕЛО: ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ПОЛОГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Залишити відповідь