Які рішення у кінці року прийняли у Федорівці, та які у селян плани на 2019-й?

Опубліковано в 16:27 Важливі, Новини, У районі, Фото-галерея    632

20 грудня ми побували у селі Федорівка Пологівського району, де голова села Володимир Черноус нас люб’язно зустрів та запросив відвідати заключну сесію року.

Маючи досвід бути присутніми на районних сесіях, хочеться відразу зазначити, що тут усе проходить швидко, мирно та по суті.

На засідання Федорівської сільської ради сьомого скликання 42-ї сесії було винесено 25 питань, рішення з яких усі одноголосно підтримали. Більшість суто технічного характеру, які виносяться на сесії у кінці року.

На сесії були присутні 11 депутатів. Секретар сільради – Стус Людмила Володимирівна, яка озвучила та пояснила більшість із зазначених питань. З питань, що стосувались бюджету виступила Єфіменко Тетяна Василівна, головний бухгалтер.

Аліментники та засуджені відпрацьовують на громадських роботах

1-ше питання звучало так: «Про визначення видів робіт та переліку об’єктів для відбуття порушниками та засудженими покарання у вигляді громадських робіт», 2-ге питання: «Про визначення видів робіт та переліку об’єктів для відбуття адміністративними порушниками стягнення у вигляді громадських робіт». Дані рішення у Федорівці приймається щорічно. Зазначені громадяни відпрацьовують борги прибираючи на дорогах, територіях кладовищ, комунальних об’єктів, тощо.

На поховання селян по 3000 грн., ювілярам – по 1000 грн.

18-тє питання «Про затвердження Програми «Турбота» на території Федорівської сільської ради на 2019 рік», загальна сума – 78 тис. грн.. Щорічно на поховання одиноких померлих, або безхатченків із сільського бюджету виділяється фінансова допомога. Минулорічна сума становила 1 тис. грн., але, цього разу, її вирішено підняти до 3 000 грн., так як депутати вважають, що затратний механізм значно зростає у ціні, і допомога виходить мізерна.

До ювілейних дат селянам у 2019 році, як і в минулому буде виділено по 1 тис. грн., таких на сьогоднішній день нараховується 19 осіб.

Матеріальна допомога на ліки – було 300 грн., тепер буде по 1 тис. грн. для 6 осіб. Військовослужбовцям АТО передбачено по 2 тис. грн..

Дороги не лишаються поза увагою

На Програму з «Утримання, розвитку, поточного та капітального ремонту доріг розташованих на території Федорівської сільської ради на 2019 рік» передбачено 430, 930 тис. грн..

На ремонт вулиць с. Балочки передбачено 120 тис. грн., для поточного ремонту дороги с. Федорівка – 310,930 тис. грн..

Обговорюючи дане питання, депутати поцікавились дорогою від Золотої Поляни до Тарасівки, якою щодня курсує шкільний автобус, що від стану дорожнього покриття скоро втратить колеса. Голова сільради відповів, що, нажаль, дана ділянка руху знаходиться на балансі районної ради, і поки не приймуть відповідне рішення там, тут нічого не вдієш. Депутатів обурює те, що районні депутати обіцяли, що як закриють школу у Балочках зроблять і дороги і пустять новий шкільний автобус, а «віз і нині там».

У планах – зробити хостел, будинок для пристарілих

Серед найцікавіших, для нас було питання «Про затвердження Програми «Соціально-економічного та культурного розвитку Федорівської сільської ради на 2019 рік», на яку виділено 282 тис. грн.. Депутати на чолі із головою планують облаштувати міні-хостел та створити будинок для пристарілих, який, до речі, буде єдиним у Пологівському районі. Це планується зробити у приміщенні, яке зараз не експлуатується, провівши відповідний ремонт.

Сільський бюджет на 2019 рік

Вільний залишок наразі становить – 1 млн. 300 грн. Заплановані доходи на наступний рік у розмірі 5,091.550 млн. грн. (без субвенції), субвенція – 1 млн. 727 тис. 900 грн. по спеціальному фонду (батьківська плата у садочках) – 77 700 тис. грн.. Загальні доходи плануються у розмірі 6 млн. 897 тис. 150 грн..

Результати поіменного голосування можна переглянути за посиланням: поіменне голосування


Після завершення сесії, голова сільради провів нас у сільський клуб, де на сьогодні триває реконструкція, і вже зроблено добротне опалення, якого це приміщення не бачило ще з 1988 року. Сільський голова Володимир Іванович сподівається, що на заваді активного продовження ремонтних робіт у клубі не стане брак коштів, як зазвичай це буває. 

Наразі, у приміщенні основного культурного закладу тепло і затишно, і вже новорічне свято федорівці проведуть без верхнього одягу у залі, а артисти виступатимуть на реконструйованій, теплій сцені. 

Залишити відповідь