ЯКИЙ СТАН ОПЛАТИ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ПОЛОГІВСЬКОГО РАЙОНУ?

Опубліковано в 13:00 Новини, У районі    551

Звертаємо увагу роботодавців, що відповідно до  розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»., з 5 жовтня 2018 року розпочато здійснення комплексних заходів спрямованих на детінізацію зайнятості, зокрема, виявлення неоформлених найманих працівників, маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності, виплати заробітної плати  «в конвертах», тощо.

Нагадуємо,  що згідно ст. 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафної санкції в разі:

– фактичного  допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий день (в той час, коли фактично особа працює повний робочий день); виплати заробітної платні без нарахування та сплати ЄСВ – 111690 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

– порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, має наслідком штрафні санкції у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (зараз це 11169 грн.);

– недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (наразі це 37230 грн.).

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

З метою забезпечення додержання законодавства суб’єктами господарської діяльності законодавства про оплату праці в частині дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, своєчасності виплати, погашення заборгованості з неї, а також ліквідації боргів до Пенсійного фонду України протягом  9 місяців 2018 року проведено 9 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засідання районної комісії запрошувались керівники підприємств-боржників з заробітної плати, з боргів до Пологівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області або  фінансовий стан яких нестабільний.

На  01.10.2018 року  заборгованість із заробітної плати працівникам Філії «Пологівський райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ ДП «Автомобільні дороги України»  складає  295,3 тис.грн. 30 працівникам.  Керівником складено графік погашення заборгованості з заробітної плати.

За інформацією Пологівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області  за  9 місяців 2018 року розглянуто інформацію по 25  підприємствах, щодо нарахування заробітної плати нижче мінімальної. Встановлено причини нарахування заробітної плати менше мінімальної: невідпрацьована місячна норма годин та перехідні виплати щорічної відпустки, лікарняних. Крім того,  постійно розглядається питання щодо легалізації зайнятості та заробітної плати на підприємствах району.

Пологівське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізької області надало інформацію про розмір середньомісячної заробітної плати по видам економічної діяльності у липні 2018 року. Найвища середня заробітна плата в галузі  сільського господарства, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг – 7147,96 грн., найнижча в галузі оптової та роздрібної торгівлі – 3510,09 грн., транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність –  4629 грн., будівництво – 4640,64 грн.,  тимчасове розміщування й організація харчування 3986,40 грн.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по району постійно зростає. Темп росту заробітної плати за І півріччя 2018 року до відповідного періоду попереднього року  складає 138,5%. Цей показник є найвищим серед міст та районів області (середній показник по області – 128,7%). За статистичними даними середньомісячна заробітна плата штатних працівників у І півріччі 2018 року складає 7611,19 грн.

Середньооблікова чисельності штатних працівників залишається стабільною – 99,7%. Заробітна плата штатних працівників до середньої по області складає 92,5% (4 місце).

На території Пологівського району знаходяться 22 ринкоутворюючих підприємства, на яких працюють 4670 осіб.

За 9 місяців 2018 року до Пологівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості надійшло 1422 вакансії від 259 роботодавців, з них значна частина вакансій надана підприємствами: ПрАТ «Пологівський ОЕЗ», ТДВ «ПХЗ «Коагулянт», ТОВ «ГДК «Мінерал», регіональна філія «Придніпровська залізниця», відділ освіти, молоді та спорту Пологівської райдержадміністрації, ТОВ «Дніпрокераміка», Воскресенська сільська рада,  КП «Господар», ТОВ «Агрофірма «Батьківщина» та іншими.

На обліку в Пологівській районній філії протягом 9 місяців 2018 року перебувало 2359 безробітних, з них працевлаштовано 818.

Рівень безробіття по району станом на 01.10.2018 року складає 3,0%

Роботодавцям варто пам’ятати, що  використовуючи працю громадян без оформлення трудових відносин,  доведеться витрачатись набагато більше, ніж сплачувати податки за легально працевлаштованого працівника, нести суттєві збитки через сплату штрафів.

Залишити відповідь