Яскравий старт акції «СЛАВСЯ, РІДНИЙ ПОЛОГІВСЬКИЙ КРАЙ» у Федорівці (ФОТО)

До 95-ї річниці Пологівського району відділом культури і туризму райдержадміністрації за підтримки сільских рад організовано мистецьку акцію «Слався, рідний Пологівський край!».

У п’ятницю, 20 квітня було дано старт акції. Мешканці території Федорівської сільської ради приймали вітання від найкращих творчих колективів району.

У залі Федорівкого СБК був справжній аншлаг!

Зі словами вітань до присутніх звернулася заступник голови райдержадміністрації Ірина Півень. Вона від себе особисто, від імені голови райдержадміністрації Артура Крупського, голови районної ради Олександра Покутнього привітала жителів с. Федорівки, с. Балочки, сіл Бурлацького, Красноселівки, Золотої Поляни, Тернового, Хліборобного, Чкалова з ювілеєм Пологівського району. Побажала процвітання підприємствам, організаціям і установам території, миру та злагоди і нагородила Почесними грамотами Пологівської райдержадміністрації, за поданням Федорівської сільської ради, федорівців, які своєю наполегливою працею, досягненнями в тій чи іншій галузі своєї діяльності роблять вагомий внесок у розвиток Пологівського району, патріотичне та сімейне виховання підростаючого покоління. Нагородженим було вручено сувенірні медалі виготовлені майстрами Пологівської «Доброї глини».

З привітальним словом від себе особисто та від імені Федорівського сільського голови В.Черноуса до присутніх звернулася секретар Федорівської сільської ради Л.Стус.

Ведучі Єгор Курносов і Олена Федорченко розпочали святкову програму з історичного екскурсу території, згадали видатних федорівців, які прославляють Пологівський край. (читайте наприкінці)

Творчим колективом Федорівського СБК підготовлено творчу візитівку території. Привітали концертними номерами вокальний ансамбль «Черемшина», дитячий вокальний колектив, хореографічний колектив «Талісман», вокальний дует С.Тіщенко і Л.Жуковіної, солістка Д.Іонічева, вокальний чоловічий гурт «Козаки».

Свої святкові виступи федорівцям дрували пологівці-солісти Пологівського РБК Г.Гуліашвілі, А.Приходько, Д.Асланова, Н.Самойлик; танцювальні колективи РБК-зразковий аматорський хороеграфічний колектив «Союз», любительське об’єднання «Файні пані», хореографічний колектив Пологівської ДШМ і зразковий аматорський хореографічний колектив «Овація» Пологівської ДШМ та його солісти Діана Ковтун і Інна Казачухіна.

Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М.Діденко вручила секретарю Федорівськї сільської ради Л.Стус і директору Будинку культури С.Тіщенко Сертифікат учасника районної мистецької акції «Слався, рідний Пологівський край!», присвяченої 95-й річниці Пологівського району.

На площі перед будинком культури працювала фото-зона, виїзна торгівля, велась відео та фотозйомка, матеріали яких будуть продемонстровані на великому екрані на центральній площі м. Пологи 15 вересня під час масового святкування ювілею району!

Свято продовжилось святковою танцювальною програмою, яку провів звукорежисер РБК Ярослав Плетінь. Технічні та організаційні питання вирішували працівники організаційно-методичного центру А.Бородавко і Л.Федорчук.

Люди відпочивали, фотографувалися, вітали один одного зі святом та бажали усім-МИРУ!!!

Слався, рідний Пологівський край!

Підперезаний стиглим житом
де навколо – весна і розмай
під яскравим небес оксамитом.

Славтесь, люди, у праці звитяжні
і радійте веселій годині.
Всі разом ви є щирі і справжні
мов єдина велика родина!

Автоперевезення артистів здійснено за рахунок фінансування районної програми – Комплексної програми розвитку культури Пологівського району.

За інформацією відділу культури і туризму райдержадміністрації


P.S. Від себе додамо, що надзвичайно пишаємось нашими талановитими пологівцями! Їх витримці, артистизму, наполегливості та оптимізму може позаздрити кожен. На концерт їхали разом з усією пологівською делегацією. Усі після тяжкого робочого дня… Сіли до автобусу близько 16:00 і кілька годин страшної дороги ледь витримали ми – дорослі, але не артисти! Вони з посмішкою та бадьорим настроєм їхали, наспівуючи пісень і жартуючи. І це у п’ятницю після навчання, виснажливих репетицій… По завершенню концерту, додому всі потрапили близько опівночі. І це при тому, що за кілька годин, по обіді, вони вже виїжджали на новий концерт у селі Ожерельне, а наступного дня – в Басані. Так вміють тільки наші артисти! Ви молодці! Захоплюємось вашої силою волі!

 

 


Історичний екскурс села Федорівка (колишнє – Чубарівка)

Село Федорівка є маленькою Батьківщиною для понад 2000 жителів, які мешкають у цій благодатній місцині… На території Федорівської сільської ради функціонують: загальноосвітня школа, дошкільний навчальний заклад, філія музичної школи, церква, сільський будинок культури, бібліотека, музей, Балочківський ФАП, амбулаторія, ветеринарна лікарня, поштове відділення зв’язку, аптека та станція швидкої допомоги…

В лютому минулого року сільською радою було створено комунальне підприємство «Благоустрій», в результаті чого значно покращився благоустрій території: вивозиться сміття, обкосюється територія, розгортається сніг взимку, забезпечується водопостачання населення питною водою… Нещодавно в центрі села було створено парк із фонтаном та зоною відпочинку. Також на території сільської ради функціонує ТОВ «Агрофірма Батьківщина», 40 фермерських господарств та 20 приватних підприємств.

Село Федорівка має давню та славну історію. Воно було засноване 1779 року, як слобода Крута. За весь час існування село змінило багато назв: Бурлацьке, Федорівка, Власівка, Чубарівка, проте з 2016 року повернуло собі стару – Федорівка…Жителі Федорівки за весь час її існування пройшли через багато випробувань: часи кріпацтва, революційні події буремних 1917-1921 років, Голодомору 1932-1933 років, дві світові війни, але в усі часи були витривалими і працелюбними. Жителі села самотужки відновили й прославили свій рідний край, який і надалі процвітає та розвивається.

Головним скарбом Пологівського краю є люди. Територія Федорівської сільської ради також славиться своїми видатними земляками, якими є: генерал-лейтенант Володимир Михайлович Сидоренко, доктор технічних наук, професор Духопел Іван Іванович, фотохудожник Анатолій Піддубний, поети Василь Васильович Моруга та Зинаїда Прокопівна Бебешко, народний цілитель Шевченко Микола Панасович.

У селі проживають дві жінки, які мають статус «Мати – героїня»: Реученко Наталія Володимирівна та Полуденна Ольга Миколаївна.

На території сільської ради проживають також довгожителі та ювіляри: Смолій Марія Окрисанівна та Гулий Петро Іванович із села Балочки. Село Федорівка має вісімдесятерічних ювілярів: Яновську Любов Пилипівну, Веремієнко Лідію Олександрівну, Каширець Зинаїду Артемівну, Захаренко Миколу Івановича, Шевченко Любов Романівну, Коваленко Євгенію Іванівну, Тимощук Олександру Миколаївну, Цикала Леоніда Степановича, Кузіну Мілітину Іванівну, Деменко Надію Максимівну, Чумаченко Володимира Павловича, дев`яносторічні ювіляраи Білич Григорій Кузьмич, Отрішко Марія Іванівна, Єфіменко Ганна Михайлівна, Шишкін Іван Тимофійович.

Гордістю жителів території є діти та молодь, які досягають високих успіхів у навчальній, спортивній та мистецькій сфері.

Федорівська школа є опорною школою в районі з питання ефективного використання комп’ютерних технологій та Інтернет-ресурсів у інформаційно-освітньому просторі школи.

Учні Федорівської школи є активними учасниками районних та обласних конкурсів екологічного, мистецького, соціального, правового напрямків та посідають призові місця. Це районні етапи конкурсів «Подаруй мені казку» (Галенко Аліна), «Космічні фантазії» (Чорний Максим, Демідов Кіріл, Іваненко Владислав), «Знай і люби свій край» (Демідов Кіріл), бізнес-проектів (Подставний Костянтин), «Моральний вчинок» (Пустовойтенко Ганна), «Лінгвісти – віртуози» (Письменна Ксенія). Молодці!

В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу авторської дитячої і юнацької поезії та прози «Я – за єдину Україну!» робота Пустовойтенко Ганни посіла ІІІ місце. Найвищу нагороду «Приз глядацьких симпатій» одержали федорівці на районному фестивалі «За хвилину про Україну». Ви – кращі!

Вирує у Федорівці і культурне життя. Місцевих аматорів сцени знають і в районі, і в області. Осередком культурно-освітнього життя Федорівки є сільський будинок культури із залом на 450 місць. Тут працюють гуртки: вокальні – «Черемшина» та «Козаки», хореографічний колектив «Талісман», гурток естрадного співу, проводиться дискотека. Колективи художньої самодіяльності та окремі виконавці приймають активну участь в святкових, тематичних концертах, обрядових святах, конкурсах, фестивалях на території сільської ради, а також у містах Пологи та Запоріжжя. Нових вам перемог!

Схожі публікації
05.02.2023

Під час повномасштабної війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи, повторна видача свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян особливо […]

09.12.2022

Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]

28.11.2022

Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]

24.11.2022

Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]

18.11.2022

Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]

18.11.2022

В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]

17.11.2022

Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]

17.11.2022

Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]

17.11.2022

Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]

16.11.2022

До нашої редакції потрапив документ, в якому зазначались відповідальні та організатори свята ворожої ганчірки у Пологах. Цією інформацією з журналістами “ПІК” поділилась небайдужа людина. Так, з документу видно організаторів та […]

16.11.2022

До органів поліції надійшло 15 повідомлень про зруйновану житлову та цивільну інфраструктуру в обласному центрі та у Пологівському районі. Є інформація про поранену цивільну людину. Минулої доби російські загарбники обстріляли […]

16.11.2022

Вночі, 16 листопада, у Пологівському районі стало на 1 ворожий склад менше. Так, у населеному пункті Токмак було знищено великий склад з бк різного калібру. Нагадаємо, також бійці Запорізької тероборони […]