Їдемо за графіком. Але недалеко

Опубліковано в 12:23 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, У Пологах, У районі    798

Пустий автовокзал, відсутність маршруток на дорогах і трохи паніки – як пересуватися містом та добиратися до Поліг з найближчих населених пунктів? Чи ходитиме транспорт в села, де немає аптек, доступ до яких під час карантину гарантовано державою…

Ще вчора, до того, як кількість захворювань по країні не збільшилась майже вдвічі, міські та районні маршрути були впевнені в завтрашньому дні (на більший термін в період карантину ніхто і не розраховує) та возили пасажирів згідно графіку. Але як діяти, коли кількість хворих росте, і де межа між превентивними заходами та шкодою для населення? Ситуація складна і вимагає виваженого підходу. Адже, знаючи, наскільки непростою є картина з медичним обслуговуванням в селах, а особливо з наявністю аптек та доступу до ліків, медичної консультації від міських сімейних лікарів – треба, як то кажуть зробити так, щоб вовки були ситі, і овець не поменшало…

Отже, вранці в стінах Пологівської РДА відбулася термінова нарада, на якій було прийняте рішення щодо пересування громадян в межах району під час карантину, пов’язаного з поширенням Коронавірусу.

Відсьогодні, всі маршрути, не залежно від дальності, наявності аптек, магазинів з необхідними продуктами, в тому числі і дезінфікуючими засобами, закриті для населення.

Всі медичні процедури тільки за призначенням сімейного лікаря (навіть якщо він знаходиться в місті). Як доставляти ліки хворим, за чий рахунок і чи зможе привезти ліки в село не сімейний лікар, а найближчий до пацієнта – механізм ще не узгоджено.

Проте, ніяких заборон, якщо перевізником виступатиме сусід, таксі, або випадковий транспорт. Напевно, вважається, що так заразитися вірусом шансів менше.

Що ж стосується маршрутів по місту, то перевізники запевняють, що транспорт ходитиме за розкладом, необґрунтованих перерв в графіку не буде, але з сьогоднішнього дня вводиться правило «пасажир в масці»: водій має право і зобов’язаний відмовити в перевезенні пасажиру  без медичної маски на обличчі. Автобусні маршрути ходитимуть за графіком до Особливого розпорядження.

Керівництво району вкотре нагадує пологівцям, що прості правила безпеки та відповідальне ставлення до свого здоров’я і здоров’я близького, допоможе уникнути розповсюдження вірусу, а значить приводу для ще більш жорстких мір в нашому регіоні не буде. Але не роз’яснює, як жити ізольованим від найпримітивнішої цивілізації.

Всім здоров’я та дотримуйтесь головної заповіді сьогодення: Не зарази! А якщо заразився – будь на самоізоляції, поки про тебе не згадає статистика(

Залишити відповідь