Юні трактористи показали клас на конкурсі з фахової майстерності у Федорівці (📷📹)

Опубліковано в 22:41 Відео-галаеря, Новини, У районі, Фото-галерея    567

Сьогодні, у с. Федорівка було проведено другий (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів профосвіти “Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”.

Організаторами конкурсу є: Департамент освіти і науки Запорізької ОДА (представник – головний спеціаліст Світлана Ципріянова), науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області (представник директор центру Олександр Паржницький).

У другому етапі приймають участь учні – переможці першого етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності. Сьогодні, тут зібрались юнаки з Якимівки, Михайлівки, Мелітополя, Василівки, Федорівки, Великої Білозерки, Веселого, Вільнянська.

За гарною традицією, вже не вперше такий конкурс проводять у Федорівці, він проходить на базі Федорівського центру професійно-технічної освіти.

“У нас для цього є відповідна матеріально-технічна база та досвід в організації таких змагань. Це, до речі, вже третє за кількістю змагання, яке ми проводимо на рівні області. Це чергова знакова подія для нашого регіону. Кількість учасників, які сьогодні приймали участь, доводить, що сільське господарство у нас розвивається дуже швидко і стрімко. Конкурсанти продемонстрували навички, які вони здобули, отримуючи фахову спеціальність” – розповідає директор Федорівського центру професійної освіти Андрій Зєлєнцов.

Змагання складалося із трьох етапів:

– теоретичний тур (учні на комп’ютері складають тестові завдання);

– регулювання національної системи трактора та регулювання плуга на задану глибину оранки;

– практичне виконання оранки (керування трактором та оранка земельної ділянки площею 0,17 га.)

 

Судді оцінювали якість виконаної роботи за такими основними критеріями:

Прямолінійність, гребнистість і глибина оранки, а ще підйом та заглиблення плугу.

В результаті проведених змагань, першість у конкурсі здобув Дмитро Писанко – ДНЗ “Михайлівське ВПУ”; друге місце виборов Валерій Лазорак – учень ДНЗ Мелітопольський ПАЛ”; третє місце посів учень ДНЗ “Багатопрофільний центр ПТО” Степан Ясільоніс. Всі учасники отримали призи.

“Популяризація робітничих професій – пріоритетне завдання в нашій державі на сьогоднішній день. Професія тракториста буде завжди затребуваною в Україні, бо ми багаті на родючі землі, які потрібно вміло обробляти. І робити це мають справжні патріоти України – шанувальники рідної землі.”– стверджує Андрій Зєлєнцов.

Оля Белименко

Залишити відповідь