З 1 січня українців каратимуть за несортоване сміття

Опубліковано в 20:17 В Україні, Важливі, Новини    425

Починаючи з 1 січня 2018 року українців будуть штрафувати за несортоване сміття більш ніж у 750 населених пунктах

Ситуація з Львівським сміттям, та постійними проблемами з його утилізацією змусила на законодавчому рівні підійти до вирішення цієї проблеми. Згідно з законом «про доходи» з початком 2018 року будуть штрафувати усіх, хто нехтує правилом сортування сміття.

Варто зазначити, що європейські країни вже давно вирішили подібну проблему, а зараз через різні проекти пропоннують українцям підтримати добру традицію. З цією метою у Запоріжжі, ще на початку року, запустили проект «Кольорові відра», його учасників можна було побачити на міських форумах, в школах та інших людних місцях. Активісти розставляли контейнери різного кольору, з вказівниками що  і куди кидати. За оцінкою активістів, принаймні на публічних заходах люди навчилися правильно сортувати відходи.

Екперти запевняють — вміють і сортують сміття в Україні всього лише 5% населення, інші навіть не готові сказати для чого це потрібно. Тим часом українці викидають на рік близько 11 тон побутових відходів, які утилізують на загальній площі 9 тисяч гектарів.

Сотувати сміття правильно на 5 видів:

  • скло
  • метал
  • органіка
  • папір
  • пластик

За несортоване сміття штрафуватимуть усіх — чиновників, правоохоронців та звичайних українців у більш ніж 750 населених пунктах. Механізм впровадження нового закону поки не відомий. Також ми маємо розуміти, що скажімо запорізькі двори не забезпечені належною кількістю контейнерів для сміття. Уявити, як місто планує встигнути підготуватися до виконання нового закону за 20 днів, зараз важко. Але вже з 1 січня мусимо бути готові платити штрафи або сортувати відходи.

Джерело: forpost.media

Залишити відповідь