З 1 ВЕРЕСНЯ ПО-НОВОМУ: основні нововведення для школярів і вчителів у 2017-му

Опубліковано в 15:58 В Україні, Важливі, Новини, Цікаво та корисно    555

Міністерство освіти і науки України підготувало ряд змін у процесі шкільного навчання.

Про це повідомляє Mukachevo.net.

Реформа освіти передбачає, що школи отримають автономію з можливістю самостійно формувати освітні програми, навчальні плани і вибирати методики. МОН залишить за собою контроль за якістю і стандартом освіти. Управління школами буде здійснюватися на місцевому рівні.

  • Тепер в школах вчителі будуть говорити оцінки тільки дитині і його батькам.

Як зазначається, більше ніхто не буде навіть складати рейтинги успішності, або, так звані, дошки пошани чи ганьби. Кожен учитель не має права оголошувати результати контрольної перед усім класом.

  • Вчителі молодших класів, як і раніше, першокласникам не ставитимуть оцінки.

У першому класі роботи не оцінюються, у другому класі – перший семестр, а вже другий семестр – за рішенням педагогічної ради. Також, будуть оцінюватися всі чотири роки в початковій школі такі предмети як музика, образотворче мистецтво, трудове навчання та інше.

  • Вчителі будуть по-новому оцінювати дітей в початковій школі.

Тепер викладачі не будуть знижувати оцінки за неправильний відступ по кількості клітин і рядків в зошиті. Тобто вчителі не будуть більше оцінювати каліграфію, але за ними залишиться вимога до акуратності і розбірливості письма дитини.

  • Дітей будуть привчати спочатку писати олівцями.

Вчителі будуть самі вирішувати, коли дитина зможе почати писати ручкою. При цьому при необхідності правопис олівцем може тривати до третього класу.

  • У зошитах першокласників буде заборонено робити позначки червоним чорнилом.

У школах планують відійти від червоної ручки, якою завжди виправляли помилки.

  • Вилучено вимоги і критерії щодо підписання зошитів.

Тепер зошити можна підписувати в довільній формі, головне, щоб вони виглядали охайно. Учитель сам вирішує, як оформити робочий зошит. А наявність акуратних виправлень, здійснених самою дитиною, не призведе до зниження бала за роботу.

  • Канікули і свята школярі проводитимуть без домашніх завдань.

Звичайно, зміни торкнуться і педагогів – тепер всім готують переатестацію на предмет їх професіоналізму. Сертифікація для вчителів буде добровільною. У разі успішної здачі, викладачі отримуватимуть щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу на термін дії сертифіката.

Залишити відповідь