З чого починається любов до рідного краю? – точно знають діти у Григорівці (ФОТО)

Опубліковано в 20:42 Новини, У районі, Фото-галерея    417

Розповідає вчитель початкових класів Ольга Павлюк:

Для сільських діток вона починається з малесенької річечки, якої, навіть, не знайдеш на карті. Тому, не випадково проблема взаємин людини та природи настільки злободенна зараз.

Учні 4 класу КУ «Григорівська ЗОШ І-ІІІ ст.» в рамках екологічного виховання та вивчення історії рідного краю провели цікаву екскурсію до своєї річки Мала Токмачка. Чому ми називаємо її нашою? Тому, що вона бере свій початок на південний схід від села Григорівка, неподалік від гори Токмак-Могили. Протікає річка в межах Пологівського та Оріхівського районів, ліва притока річки Конка.

Діти були в захваті від спілкування з природою. Але, на жаль, наша річечка потребує допомоги. Вона обміліла і заростає очеретом. Це відбувається, тому що у неї скидають сміття. Людські городи підходять впритул до водойми, і після дощів весь непотріб змивається в річку. Сміття осідає на дно, чим замулює водойму. Ставок від якого наповнювалась річка давно стоїть осушений.

Ми з учнями, звичайно, обговорили екологічну ситуацію щодо покращення стану річки, але, нажаль, можливостей у нас небагато. Що ми можемо зробити для річки? Це прибрати сміття і висадити вербові пагінці вздовж берега, щоб укріпити його. Дитячі запитання були дуже доречні «Чому ніхто не займається очисними роботами?» Навіть я, вчитель, не можу дати чітку відповідь на це питання.

Тож, будемо берегти природу – кожен в міру своїх сил і можливостей. Ми маємо піклуватися про майбутнє нового покоління!

Залишити відповідь