З турботою про інвалідів праці

Опубліковано в 16:15 Актуально, Важливі, Новини, У Пологах, У районі    280

Про соціальний захист, турботу та підтримку інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві розповідає начальник Пологівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Запорізькій області Сивуха Віктор Іванович.

Міжнародний день інвалідів, який щорічно відзначається 3 грудня згідно з рішенням 47-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Це ще одне нагадування людству про його обов’язки щодо однієї з найбільш незахищених категорій населення.

На виконання Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» інвалідами від трудового каліцтва опікується Фонд соціального страхування України.

Станом на сьогоднішній день у відділенні перебувають на обліку 343 потерпілих від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, з яких 222 інвалідів, в тому числі 7 – І групи, 35 – ІІ групи, 180 інвалідів ІІІ групи.

Відділенням виконавчої дирекції Фонду щомісячно здійснюються виплати по відшкодуванню шкоди, заподіяної здоров’ю потерпілих на виробництві інвалідів праці. З початку поточного року здійснено виплат на 10,3 млн.грн., що на 2,7млн.грн. більше ніж у 2017 році. Таке значне зростання щомісячних виплат потерпілим та інвалідам праці в результаті осучаснення та щорічного перерахунку страхових виплат, а також зумовлено тим, що відділенням було взято на тимчасовий облік з 01.08.2014 року 358 осіб –з території, яка не контролюється українською владою з Донецької та Луганської областей. Після набуття чинності постанови правління Фонду від 11.12.2014 № 20 «Про затвердження Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції» проводиться робота щодо продовження раніше нарахованих страхових коштів внутрішньо переміщеним особам.

Надається одноразова фінансова допомога таким потерпілим у разі травмування від нещасного випадку на виробництві. Тільки у поточному році таку допомогу отримали 4 потерпілих та 1 сім’я на загальну суму 211,8 тис. грн.

Інваліди внаслідок трудового каліцтва у відповідності з індивідуальними програмами реабілітації, складеними МСЕК, забезпечуються повним об’ємом необхідної медичної допомоги та реабілітаційних заходів: проводиться стаціонарне, амбулаторне, відновлювальне лікування в санаторіях, інваліди забезпечуються всіма необхідними протезно-ортопедичними виробами, лікарськими засобами та предметами медичного догляду, спеціальними автомобілями, необхідними видами доглядів та іншими послугами.

Потерпілим, які стали інвалідами внаслідок трудового каліцтва, надаються путівки для санаторно-курортного лікування. Так, у поточному році за кошти Фонду придбано та видано 11 путівок інвалідам на суму 148,8 тис.грн., та 1 путівку особі, яка супроводжувала інваліда, на загальну суму 1,2 тис. грн. Для забезпечення потерпілих технічними засобами реабілітації та ортопедичним взуттям оформлені договори з Харківським та Дніпропетровським казенними експериментальними протезно-ортопедичними підприємствами.

На цих підприємствах за рахунок коштів Фонду у поточному році 11 інвалідам були виготовлені протези, ортези та ортопедичне взуття на загальну суму 156,7 тис.грн.

На три види догляду за інвалідами а саме: на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, та на побутове обслуговування виплачено 186,8 тис. грн.

Відділення проводить роботу по організації і забезпеченню послугами з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей (далі – застраховані особи) після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за вибором застрахованої особи. За поточний рік забезпечено цими послугами 105 застрахованих осіб та відшкодовано витрат санаторно-курортним закладам за надані соціальні послуги на 1,325 млн.грн.

агальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв’язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім’ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов’язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім’ї. За поточний рік за цими видами послуг забезпечено 2871 осіб на загальну суму 10,03 млн.грн.

У серпні цього року у Запорізькій області було проведено відбірні регіональні змагання серед інвалідів праці в рамках VI Всеукраїнської спартакіади «Сила духу». Команда від Пологівського відділення взяла активну участь у змаганнях , де учасники вибороли почесні місця. Фінальні змагання VI Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» відбулись у м. Ужгород.

До проведення в Україні Міжнародного дня інвалідів у відділенні працює «гаряча лінія» в режимі живого спілкування. Зателефонувавши за номером 06165-23189 на «гарячу лінію» громадяни зможуть отримати кваліфіковану відповідь на такі питання, як соціальний захист інвалідів праці, відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я, надання медичної, професійної та соціальної реабілітації тощо…

Сьогодні як ніколи потрібно сконсолідувати діяльність органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, громадських та політичних організацій щодо вирішення проблем інвалідів , допомогти їм реалізувати себе у суспільстві, створити належні умови для їхнього життя. Ми повинні не забувати, що поруч з нами живуть наші земляки, яким потрібна увага та турбота не лише один день в рік, а постійно протягом року.

Залишити відповідь