За час цьогорічної виборчої кампанії поліція вже склала 15 адмінпротоколів

Опубліковано в 14:55 В Україні, Важливі, Новини    297

Переважна частина інформації про виявлені порушення стосується відсутності всієї передбаченої законодавством інформації на агітаційній продукції. Всього ж від початку виборчої кампанії 2019 року до поліції надійшло понад 50 повідомлень про можливі порушення у сфері виборчого права. Про це заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич повідомив сьогодні, 17 січня.

За його словами, до поліції вже надійшло 52 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. Ці порушення були виявлені на території 14 областей України. За всіма цими повідомленнями правоохоронці проводять перевірку.

Переважна кількість повідомлень стосуються відсутності на агітаційній продукції всієї передбаченої законодавством інформації – про установу, яка здійснила друк продукції, її тираж тощо. Відтак поліція встановлює власників носіїв реклами та осіб, відповідальних за випуск агітаційної продукції.

Олександр Фацевич зазначив, що на сьогодні поліцейські вже склали 15 адміністративних матеріалів. Вони складені за ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Стаття передбачає адміністративну відповідальність за виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

За словами заступника Голови Національної поліції України, усі складені адміністративні матеріали будуть направлені до суду для прийняття рішення. Крім того, поліцейські складатимуть протоколи і за рештою виявлених порушень.

«Ми отримуємо і фіксуємо інформацію про порушення, а потім її перевіряємо. У разі, коли повідомлення підтверджується – поліція відповідним чином реагує на порушення, без жодних винятків. Тож ми застерігаємо всіх учасників виборчих перегонів від порушень законодавства», – підкреслив заступник глави Нацполіції.

Нагадаємо, за злочини на виборах 2015 року було засуджено 81 особу. Водночас в Україні вже зафіксований єдиний поки факт засудження до реального терміну позбавлення волі – за підкуп виборців на виборах в одній з об’єднаних територіальних громад.

Також нагадаємо, що новини щодо перебігу виборчих перегонів, зокрема – реагування поліції на виявлені порушення, доступні тут.

Інформує: Департамент комунікації Національної поліції України

Залишити відповідь