За папірцями бігати не доведеться: в пологових будинках з’явиться нова послуга

Опубліковано в 14:07 Актуально, Без рубрики, В Україні, Важливі, Новини    615

 В Україні “набирає обертів” послуга “е-Малятко”, за допомогою якої молоді батьки можуть оформити чимало необхідних документів, пов’язаних з народженням дитини. Уже через місяць пакет послуг “е-Малятко” поповниться можливістю отримати форму 103 – тобто, свідоцтво про народження – в електронному вигляді.

 У вересні Міністерство охорони здоров’я планує розширити пакет послуг “е-Малятко”, дозволивши батькам отримувати свідоцтво про народження дитини в електронному вигляді. Для більшості батьків заміна паперової форми 103 на той же документ в електронному вигляді буде дуже зручним нововведенням, впевнені в МОЗ.

 “Спільно з партнерами запускаємо медичний висновок про народження в рамках проекту” “е-Малятко “. Воно стане зручною електронної заміною паперової форми 103”, – зазначили у відомстві.

 При цьому в МОЗ також готують до запуску послугу надання лікарняних листів в електронному вигляді – як і свідоцтво про народження, електронні лікарняні будуть в тестовому режимі введені в вересні. За цим піде період тестування послуг і виявлення можливих недоліків, а вже в 2021 році вони почнуть працювати повноцінно.

 Крім іншого, в Міністерстві охорони здоров’я мають намір нарешті запустити послугу “електронний кабінет пацієнта”, який, найімовірніше, буде працювати на базі мобільного додатка “ДІЯ”. При цьому в електронний формат в майбутньому також будуть переведені лікарські рецепти, а сфера їх застосування буде розширена.

 

Залишити відповідь