За селом Пологи планують побудувати сонячну електростанцію

Опубліковано в 17:16 Важливі, Новини, У районі    724

Ми живемо в часи технічних і технологічних змін, коли йти в ногу з часом є не просто модною тенденцією, а ще й економічно обумовленою метою.

Електроенергія поступово дорожчає, всі послуги, пов’язані з цим, зростають в ціні. Саме тому Пологівською РДА було прийняте рішення сприяти будівництву нової сонячної електростанції в Пологівському районі з метою забезпечення одної із складових стратегій розвитку району – енергетичної безпеки території.

Об’єкт планується побудувати за межами с. Пологи. Виконавцем призначено товариство з обмеженою відповідальністю «Архрозвиток» (Дніпропетровська обл.)

Детальний план території земельної ділянки, розташованої за межами населеного пункту розробляється на підставі розпорядження голови райдержадміністрації від 14.12.2018 № 522.

Основні техніко-економічні показники:

  1. Територія в межах проекту – 27,7672 га,
  2. Потужність сонячної електростанції – 14 мВт

Поспілкувавшись з головним архітектором Пологівського району Юрієм Шмаровозом, дізнаємося, що безпосередньо перед будівництвом нової сонячної електростанції (СЕО), варто оприлюднити відповідний документ та оголосити про відповідні наміри й дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки.

“Насамперед потрібно провести стратегічну екологічну оцінку, користуючись відповідними дослідженнями, методами і критеріями. Розпочати будівництво можна буде тільки після затвердження детального плану території.

Детальний план є містобудівною документацією місцевого рівня, яка визначає функціональне призначення, параметри забудови земельної ділянки з метою розміщення об’єкту будівництва, формування принципів планувальної організації забудови, уточнення в більш крупному масштабі положень схеми планування території району, визначення планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами, формування пропозицій щодо можливого розташування об’єкту сонячної енергетики в межах однієї проектної території із дотриманням вимог містобудівного, санітарного, екологічного, природоохоронного, протипожежного та іншого законодавства з метою залучення інвестицій згідно інтересів територіальної громади, заходів щодо реалізації містобудівної політики розвитку території району, згідно  п.4.1. ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території»; визначення містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

Обсяг досліджень передбачається відповідно до ст.11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

Для розробки СЕО передбачається використовувати наступну інформацію:  доповіді про стан довкілля,  статистичну інформацію, дані моніторингу стану довкілля,  оцінку впливу на довкілля планової діяльності та об’єкту, які можуть мати значний вплив на довкілля, пропозиції щодо зміни  існуючого функціонального використання території

Протягом 15 діб з дня оприлюднення повідомлення на офіційному сайті уповноваженого органу, громадськість має право надати зауваження та пропозиції щодо  визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації” – пояснює Юрій Миколайович.

На наше запитання “Хто буде користуватися енергією, виробленою новою сонячною електростанцією?” головний архітектор відповів:

“Все залежатиме від кількості виробленої електроенергії, в цілому вона обслуговуватиме потреби району”.

Окрім того, Юрій Шмаровоз повідомив і про наміри Пологівської РДА будувати ще одну сонячну електростанцію в районі, цього разу за межами с. Басань. Але про це згодом.

Оля Белименко

Залишити відповідь