“За вами їдуть поліцаї…” На Кагаліні зупинили скутериста

Опубліковано в 19:19 Новини, У Пологах    1 309

Їхав собі хлопець по Магістральній, аж тут: “Віу-віу..” Приїхав.

Поліцейські зупинили скутериста і виписали штраф.

Перше порушення, як-то кажуть, “на лице”, – водій не мав шлему. Ну, а далі вже за протоколом правоохоронців…

Водії двоколісної техніки – менш захищена категорія учасників руху порівняно з автомобілістами. Тому навіть незначна помилка на дорозі може загрожувати серйозними наслідками.

Що важливо знати для того, щоб поїздки на відкритому транспорті були безпечнішими?

Права та реєстрація

Відповідно до законодавства України, навіть для їзди на скутері необхідно мати водійські права. Ця вимога діє в Україні вже близько 8 років. Зокрема, для керування двоколісним транспортним засобом із двигуном об’ємом до 50 см3 або електродвигуном потужністю до 4 кВт потрібно мати водійське посвідчення категорії А1, а потужнішою технікою – категорії А. Право водіння перерахованими вище засобами мають лише особи, які досягли 16-річного віку.

При цьому водії з документами, виданими до 2009 року (тоді було введено нові категорії прав), з відкритою категорією А мають право, крім мотоциклів, їздити також на мопедах і скутерах, а от з «корочками», отриманими пізніше, – ні. У такому разі їм необхідно відкривати категорію А1 (слід пройти 20-годинні курси навчання та скласти практичний іспит із водіння в сервісному центрі МВС). Тим, у кого взагалі немає прав, – потрібно закінчити автошколу і скласти вже обидва іспити (теоретичний і практичний).

А ще важливо знати, що скутери та мопеди, так само як і мотоцикли, необхідно ставити на облік в органах МВС (ця вимога діє з 2010 року). Власникам такої техніки видають техпаспорт і державні номерні знаки. До того ж всі двоколісні транспортні засоби мають бути застраховані. Власникам необхідно оформити автоцивілку. Благо є можливість придбати короткостроковий поліс, наприклад, тільки на мотосезон.

За невиконання вищезазначених вимог встановлено адміністративну відповідальність. Так, за їзду на незареєстрованому ТЗ без номерного знака порушникам загрожує штраф 170 грн (ст. 121 ч. 5 КУпАП). За керування такою технікою без посвідчення водія відповідної категорії, а також без техпаспорта і поліса автоцивілки – штраф 425 грн (ст. 126 ч. 1 КУпАП), а за їзду на мотоциклах, скутерах та мопедах без мотошоломів – штраф 51 грн (ст. 121 ч. 4 КУпАП).

Вимоги – різні

Водії двоколісних транспортних засобів – повноцінні учасники руху, наділені відповідними правами й обов’язками. Чинні ПДР регламентують певні вимоги до них (вони відрізняються від тих, що встановлені для осіб, які керують чотириколісною технікою). Це стосується дозволеної швидкості руху, розташування на дорозі, виконання деяких маневрів тощо. Відрізняються і вимоги до водіїв мотоциклів і легшої техніки (скутерів і мопедів).

Скутеристам поворот ліворуч та розворот дозволяється на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині. На дорогах з двома і більше смугами для руху в одному напрямку водіям скутерів і мопедів треба зійти з них і перейти в потрібному напрямку пішохідним переходом.

У населених пунктах рух всім ТЗ дозволяється зі швидкістю щонайбільше 60 км/год. Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47, дозволяється рух зі швидкістю: мотоциклам – щонайбільше 80 км/год, а скутерів і мопедів – щонайбільше 60 км/год.

Рух по проїзній частині на скутерах, мопедах дозволяється лише в один ряд по правій крайній смузі якомога правіше, за винятком випадків, коли виконується об’їзд.

Джерело: Autocentre.ua

Залишити відповідь