Запорізька область може повторити долю Львівщини зі сміттєвою катастрофою

Опубліковано в 17:41 Важливі, Новини, У регіоні    359

До сьогоднішнього дня в регіоні немає комплексної програми по діяльності полігонів побутових відходів і розробці нових полігонів. Про це сьогодні йшлося у Запорізькій ОДА під час круглого столу на тему «Актуальні проблеми охорони навколишнього середовища Запорізької області».

Нашому регіону світить перспектива сміттєвої катастрофи у Львівській області. У разі невирішення проблеми, витрати з вивезення сміття в інші регіони ляжуть на кишені жителів Запорізької області.

Як повідомив заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації Олексій Кузьменко, з 1 січня 2018 року набирає чинності норма статті 32 Закону України «Про відходи», якою забороняється поховання на полігонах неперероблених відходів.

Все сміття повинно сортуватися за видами відходів, а також розділятися на придатний для переробки і повторного використання і окремо – для утилізації, мають бути відділені тверді побутові відходи, небезпечні для життя і здоров’я людей.

На території Запорізької області  діють 113 полігонів і звалищ побутових відходів, 61 полігон ТПВ і один полігон рідких побутових відходів. Полігони ТПВ розташовані в Запоріжжі, Пологах, Мелітополі, Енергодарі, Гуляйполі, Дніпрорудному — в межах міста або передмісті. 45 діючих полігонів розташовані на території сільських і селищних рад. На території області триває будівництво полігонів ТПВ, які планується ввести в експлуатацію в цьому році і наступному. В 2018 – полігон №3 в Запоріжжі, відпрацьовується будівництво полігонів ТПВ у Гуляйполі, Великій Білозерці, Кам’янці-Дніпровській. — повідомив Олексій Кузьменко. 

Діючі полігони практично вичерпали себе.

У той же час, Олексій Кузьменко зазначив, що середній показник наповненості полігонів ТПВ складає більше 80%. У зв’язку з їх переповненістю, на території області масово утворюються стихійні звалища. Протягом 2016 року було виявлено понад 7 тисяч фактів функціонування стихійних звалищ, з яких ліквідовані тільки 6 тисяч. За словами заступника директора департаменту екології ОДА, на деяких територіях місцева влада погано веде роботу по ліквідації сміттєзвалищ.

Джерело: iz.com.ua

1 коментар на “Запорізька область може повторити долю Львівщини зі сміттєвою катастрофою

  • Почему в интернете нет подробной информации о всех єтих полигонах? где они находятся, в каком они состоянии?

Залишити відповідь