Запорізька область знаходиться на 5 місці за рівнем дитячої смертності

Опубліковано в 15:58 Важливі, Новини, У регіоні    342

Про це стало відомо сьогодні, 22 березня, на апаратній нараді департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА та головних лікарів з усього регіону.

За підсумками 2018 року Запорозьку область знаходиться на п’ятому місці в рейтингу дитячої смертності, з показниками вище середніх по Україні. На невтішні показники головним чином вплинула постанатальная смертність і наявність вроджених вад.

Однією з ключових проблем медики називають неадекватну оцінку стану хворих дітей, неправильну транспортування, наприклад, коли до приймального покою малюка доставляв спеціальною бригадою, а на автомобілі батьків, а також надання допомоги понад так званого «золотого години».

Медики також скаржаться на відсутність сучасного обладнання, хоча в минулому році вдалося закупити на 9 мільйонів гривень обладнання для дитячої реанімації.

Важливою складовою в частині порятунку дитячих життів є чітка взаємодія між центральними районними лікарнями, обласною лікарнею та іншими медичними установами. Фахівці стверджують, що лікарні інтенсивної терапії не повинні застосовувати до дітей все ті стандарти лікування, які застосовують на дорослих. Тут повинні зосередити всі сили на первинну стабілізацію, визначення оцінки тяжкості та проведення терапії першої години по корекції дихання і гемодинамічних розладів, а потім в терміновому порядку інформувати чергову бригаду госпіталю третього рівня.

Джерело

Залишити відповідь