Збільшено перелік препаратів у програмі «Доступні ліки»

Опубліковано в 17:17 Важливі, Новини, У районі, У регіоні    585

Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі “Доступні ліки” та які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою.

До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 -виробники країн ЄС, 17 – України, чотири – Індії, один – Ізраїлю. Раніше  до переліку входило 157 препаратів.

У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, п’ять  – на діабет ІІ типу, чотири – бронхіальну астму в порівнянні з попередніми місяцями.

Реєстр, зокрема, включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати, якщо ціна на препарат перевищує граничну оптово-відпускну ціну.

Нагадаємо, урядова програма “Доступні ліки” почала діяти в Україні з квітня 2017 року. За цей час пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми на понад 126 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Загалом за час існування програми від квітня  пацієнти скористалися 3,6 мільйона таких рецептів.

Також зросла кількість аптек, що приєднуються до програми, участь у якій є виключно добровільною. На середину липня учасниками програми вже були 6179 аптек.

Перелік аптек, що беруть участь у програмі, можна знайти за посиланням.

На Пологівщині такі аптеки знаходяться за адресами:

У місті:

пров. Станційний, 17

вул. імені Героя України Сацького В. А.6/І. Чеберка,90

вул. Героя України Сацького В. А. 5а

вул. Єдності, 14

вул. Єдності, 19

У районі:

с. Тарасівка, вул. Леніна, 81

с. Семенівка, вул. Леніна, 48

с.Чубарівка вул. Леніна, 47

Для того, щоб взяти участь у програмі, треба звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою “Доступні ліки”.

Переглянути: реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 26 липня 2017 року.

За матеріалами Урядового порталу

Залишити відповідь