Жінки активніше опановують нові професії

Опубліковано в 13:00 Новини, У районі, У регіоні, Цікаво та корисно    205

Нині, жінкам притаманне поєднання суспільних функцій, пов’язаних з їхньою професійною діяльністю, та сімейних обов’язків, з чим вони вдало вправляються. Їх внутрішній потенціал зростає, вони прагнуть до професійного розвитку та особистої значимості. Працююча жінка стала бажати досягти достатнього рівню прибутку, який дасть змогу забезпечити себе і своїх близьких. Перед наполегливими та цілеспрямованими відкриваються можливості для більш повної реалізації та розвитку.

Світ стрімко змінюється, професії, які раніше були для жінок заборонені – стають відкритими для них. На сьогодні нікого не здивуєш тим, що жінка – будівельник; жінка – токар; механік … Отже, яке завдання не постане перед жінкою – вона виконає будь-яке.

Існує стереотип, що жінки є менш конкурентоспроможною категорією на ринку праці, що змушує їх іноді відмовлятися від професійного зростання взагалі.  Але передумовою досягнення життєвого успіху будь-якої людини – є навчання впродовж життя. Це навчання пристосовуватись до швидких економічних та соціальних змін, які відбуваються в суспільстві, це навчання жити та професійно зростати.

Однією з послуг служби зайнятості, яка могла би допомогти жінці у професійному самовизначенні є професійне навчання.

Так, з числа зареєстрованих безробітних в минулому році в Пологівській районній філії Запорізького обласного центру зайнятості проходило підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості 76 жінок, що складає 61,2 % від загальної чисельності громадян, які проходили навчання. Отже, цифри говорять не тільки про гендерну рівність, але і про те, що жінки більш активні на ринку праці.

Служба зайнятості в організації професійного навчання співпрацює з  понад 30 професійно-технічних навчальних закладів області та 11 професійно-технічних закладів Державної служби зайнятості. Окрім того, професійне навчання здійснюється у вищих навчальних закладах та безпосередньо на підприємствах будь-якої форми власності.

Цікавою формою професійного навчання сьогодні є навчання за індивідуальними планами та програмами.

Так, протягом 2018 року 76 жінок пройшли таке навчання, з них 2 – вперше здобули професію за направленням служби зайнятості та 5 – оволоділи новою професію. Сфери економічної діяльності різноманітні це: продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, контролер-касир, кухар, бармен, офіціант, та інші. 69 жінок підвищили свою кваліфікацію під час стажування у роботодавців-замовників кадрів.

Вже в січні-березні поточного року проходили навчання 21 жінка. Зростає кількість жінок, які шукають нові шляхи для реалізації власного потенціалу, це дає потужний поштовх для пошуку нових сфер застосування власної праці. Завдяки службі зайнятості у них є така можливість, а саме підвищити кваліфікацію на курсах підприємницької діяльності у сфері малого бізнесу для відкриття власної справи. У минулому році 1 жінка скористались цією послугою та стала підприємцем.

Інформує: Пологівська районна філія Запорізького обласного центру зайнятості

Залишити відповідь