Жителі Воскресенської громади відсвяткували дні села (ФОТО)
14 та 15 вересня жителі Воскресенської об`єднаної територіальної громади відзначили дні сел Воскресенки та Кінських Роздор.
14 вересня святкування дня села Воскресенка розпочалося із мітингу-реквієму, присвяченого 74-ій річниці визволення села від нацистської окупації.
Після мітингу, на території Воскресенського навчально-виховного комплексу відбувся конкурс дитячих малюнків на асфальті «Моє село».
Святкування продовжилося дитячими змаганнями з шахів та ярмарком на центральній площі села.
Виступ запорізьких козаків з острова Хортиця порадував всіх присутніх.
Концертна програма від аматорів сцени Воскресенського сільського будинку культури була цікавою та святковою.
Під час святкування працювала виставка народних умільців та дитячі атракціони; діти розважалися та грали у рухливі ігри із аніматорами. Ростові ляльки, шоу бульбашок та аквагрим прийшлися до вподоби маленьким глядачам.
Наостанок, відбулася запальна дискотека від гурту Misto M (м. Мелітополь).
15 вересня відбулося святкування дня села Кінські Роздори.
Під час урочистої частини заходу, відбулося вручення паспортів та нагородження мешканців села.
Учасники творчих колективів Кінсько-Роздорівського сільського будинку культури подарували свої концертні номери глядачам.
Цього разу, виступам запорізьких січових козаків та мелітопольського гурту Misto M раділи роздорівці; діти бавилися із аніматорами та розважалися на атракціонах.
Історична довідка:
Село Кінські Роздори розташоване на берегах річок Конка і Суха Конка, в місці їх злиття. На півночі межує з селом Воскресенка.
Під час споруди Кирилівської фортеці на початку 1770 року, цей край був заселений відставними солдатами Російської імперії. Безлюдна, але багата та родюча місцевість вабила до себе численних переселенців.
Нова солдатська Кінська слобода швидко розвивалася та збільшувалася.
У 1776 році Азовський губернатор В.А. Чертков відвідав Кінську слободу та наказав називати її Державною військовою Кінською слободою. У 1782 році її населення склало 424 людини.
18 липня 1776 року Маріупольське духовне Правління звітувало, що церква Різдва Богородиці, яка будувалася в Слободі Кінській закінчена, церковними начинням і священним одягом, іконами, книгами церковними і дзвонами забезпечена та до освячення готова.
В селі побудовано дві загальноосвітні школи: І ступеню (будівля 1902 р.) та І-ІІІ ступенів, три клубних заклади, дві бібліотеки, дільнична лікарня, амбулаторія, радіовузол. Працює відділення Ощадбанку.
Відомі уродженці села Кінські Роздори:
Єрмак Анатолій Васильович (05.08.1955 – 11.02.2003) – народний депутат, депутат Верховної Ради України.
Семенів Василь Павлович (30.01.1879 – після 29.11.1927) – депутат Українських Установчих Зборів (1918).
Мережко Лука Степанович (18.10.1914 – 1973) – Герой Радянського Союзу.
Мовчан Іван Іванович (20.12.1939) – відомий археолог, Лауреат Державної премії УРСР.
Шило Іван Павлович (1926) – відомий вчений, полковник, ветеран війни в Єгипті, Герой Радянського Союзу.
Бондаренко Григорій Іванович (20.07.1906 – 03.1969) – перший післявоєнний керівник Бердянська.
Село Воскресенка розташоване на правому березі річки Кінська, вище за течією на відстані 1 км розташоване село Кінські Роздори, нижче за течією – місто Пологи.
Воскресенку (до 1809 р. – Гончариха-Воскресенка, до 1934 р. – Воскресенка, до 2016 р. – Чапаєвка) засновано у другій половини XVIII ст. В описі перших військових слобід Олександрівського повіту, які складені до 1800 р., воно згадується під назвою Гончариха-Воскресенка з населенням 1010 душ.
Поблизу села в 1851 р. був знайдений скарб – 14 350 срібних монет, більшість з яких були карбування золотоординського хана Тохтамиша.
У 1902-1903 рр. через селище була прокладена одна з гілок нинішньої Придніпровської залізниці.
Під час Другої світової війни у складі радянської армії перебували 1232 мешканця села, 362 загинуло, 512 – нагороджено орденами та медалями.
Відомі уродженці села Воскресенка:
Авдієнко Михайло Оверкович (1892 – 08.09.1937) – український революційний, політичний та суспільний діяч.
Навроцький Михайло Олексійович (1911 – 1964) Герой Радянського Союзу.
Після об`єднання сіл у Воскресенську територіальну громаду інфраструктурний та економічний розвиток території розпочав своє зростання.
На даний час територія громади складає 1,25 тис. км. Площа сільськогосподарських угідь – 27,640 тис. га. Загальна кількість населення громади – 6100 осіб. Загалом громаді підпорядковано 4 населених пунктів; діє одне екопоселення.
На території Воскресенської об`єднаної територіальної громади функціонують агрофірми: ТОВ «АФ Батьківщина», ТОВ «АФ Любокут», ТОВ «АФ Авангард», ТОВ «АФ Профінтерн» та ВАТ Магедівський ХПП. У селі Кінські Роздори функціонує консервний цех. У громаді налагоджено виробництво пілетів для опалення.
Джерела:
- Сайт Запорізької обласної універсальної наукової бібліотека: zounb.zp.ua
- Історія міст і сіл Української РСР: В 26 т. Запорізька область / Ред. кол. тома: Петрикін В.І. (гол. редкол.), Зінович І.Є., Киценко М.П. (заст. гол. редкол.), Клюненко А.С., Кривчик П.Т., Крупіна Л.Ф., Мощиць Т.Ф., Нечаєнко Л.Ю. (відп. секр. редкол.), Олійник Л.В., Пересунько М.І., Фоменко В.Г., Чабаненко П.К., Шевченко І.Г., Шерстюк О.С., Щербак І.П. АН УРСР. Інститут історії. – К.: Голов. ред. УРЕ АН УРСР, 1970. – 790 с.
ЄГОР КУРНОСОВ
Ключові фактори, які слід враховувати при виборі якісних комплектуючих для тракторів МТЗ, щоб забезпечити їхню оптимальну продуктивність та довговічність
Під час повномасштабної війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи, повторна видача свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян особливо […]
Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]
Гранати, автомат Калашникова та близько 270 набоїв різного калібру зберігав житель Гуляйполя на території свого домоволодіння. Правоохоронці вилучили зброю та відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного поводження з нею. 28 листопада під час проведення перевірки оперативної […]
Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]
Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]
Більшість людей, яким потрібна юридична допомога, не є кваліфікованими юристами та можуть мати мало реальних знань у галузі права. Це робить пошук та вибір відповідного адвоката дуже схожим на гру […]
Швидкий огляд одразу 3-х навушників JBL: Club 709 BT, Club 950 NC та Club One
Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]
В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]
Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]
Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]