Жителі Запорізької області отримають підвищені пенсії до кінця жовтня

Опубліковано в 10:47 Новини, У регіоні    371

З урахуванням прийняття пенсійної реформи, близько 450-ти тисяч пенсіонерів Запорізької області отримають пенсію в два заходи.

3 жовтня депутати Верховної Ради прийняли законопроект N6614 про пенсійну реформу.

Серед основних змін – прив’язка до страхового стажу, а не віку, щорічна індексація, підвищення мінімальної пенсії. Так, мінімальний розмір пенсії встановлений на рівні тисячі чотириста п’ятдесят дві гривні, що на 140 гривень більше, ніж було до прийняття закону.

В середньому пенсія збільшиться в індивідуальному порядку від 200 до 1 000 грн. Про це повідомляла в.о начальника головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко. Фахівці Пенсійного фонду до підвищених виплат готові. Проведуть їх, швидше за все, в два заходи.

Банківським установам та відділенням поштового зв’язку Пенсійний фонд вже передав жовтневі відомості про нарахування пенсійних виплат. З 4 жовтня мали початись виплати. Органи Пенсійного фонду в автоматичному режимі проведуть перерахунок пенсій запорізьким пенсіонерам і виплатять додаткові гроші до кінця жовтня. Це процедура буде проведена за окремими відомостями.

Нагадаємо, за новим законом передбачається виплата пенсій працюючим пенсіонерам в повному обсязі, а також зміни прожиткового мінімуму для непрацюючого населення, а в зв’язку з цим – збільшення доплат за понаднормовий стаж.

Крім того, з часом пенсійна реформа передбачає і впровадження ряду інших змін. Так, нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на один рік кожні 12 місяців до 2028 року. З 2028 роки для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу.

Якщо стажу недостатньо, то можна його придбати, однак не більше п’яти років. Один рік стажу коштує 16 896 гривень. Ті, хто відпрацював 40 років, можуть вийти на пенсію в будь-який час. Але ця норма буде запроваджена тільки через десять років.

Уряд до 1 січня 2019 року зобов’язався розробити комплексний законопроект, який дозволить ввести в країні другий – накопичувальний – рівень пенсійної системи.

Залишити відповідь