Життя серед руїни: двоє в покинутому селі (+ ФОТО)

Опубліковано в 14:24 Актуально, В Україні, Важливі, У Пологах, У районі, Фото-галерея, Цікаво та корисно    1 013

Як інформує сайт www.061.ua, у Пологівському районі, а саме в селі Бурлацьке, на даний час залишилося всього двоє мешканців, хоча ще декілька років тому проживало 8.

Від Запоріжжя до Бурлацького близько 140 кілометрів, проте, опісля Поліг дороги немає взагалі, як і вказівників.

З покинутого села до Федорівської сільської ради – 10 км, майже стільки ж – до магазину і 40 км – до найближчої лікарні. Колись велике та заможнє село сьогодні лякає своєю пусткою, понівеченими хатами, заростями.

 

Раніше селяни жили за рахунок місцевої ферми, проте, після її закриття, в своїй більшості покинули Бурлацьке та переїхали до навколишніх сіл.

У селі на даний час залишилося всього двоє мешканців.

Олексій Горовий проживає в селі 93 роки, в будинку, який побудував у 1961 році. Не дивлячись на поважний вік, пенсіонер самотужки порається на городі та по господарству. Його дружина померла 12 років тому. Разом вони прожили 56 років.

Ще в селі проживає Катерина Маринина, що переїхала до цієї місцини у 1956 році. Жінка майже не ходить.

Старенькі потерпають від самоти та забуття: навіть соціальні працівники, що навідуються час-від-часу для того, щоб купити пенсіонерам необхідні ліки та продукти за їх кошт, і поштарка, бувають в селі 1 раз на місяць.

Олексію Горовому запропонували переїхати до села Федорівка, проте він відмовляється, бо гадає, що й там за ним нікому буде доглядати.

Так і доживають в одному із сіл Пологівського району двоє самотніх літніх людей, подальша доля яких, на жаль, не визначена.

Скільки ще покинутих сіл і поламаних доль викреслить з загального рахунку глобальна децентралізація, і чи буде це на користь і так багатостраждальній українській землі, покаже лише час…

Залишити відповідь