Звернення депутатів Пологівської райради до Прем’єр-міністра України та Запорізької ОДА

На офіційному сайті Пологівської районної ради опубліковано звернення депутатів Пологівської райради до Запорізької ОДА, Запорізької облради та депутатів Запорізької обласної ради щодо повернення додаткової дотації з місцевого бюджету іншим місцевим, а також звернення депутатів Пологівської райради до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо забезпечення фінансування районного бюджету Пологівського району Запорізької області.

Нагадаємо, 16 лютого, в ході двадцять пʼятої сесії Пологівської районної ради, було оголошено про прийняте рішення Запорізькою обласною радою від 25.01.2018 №10, яким Пологівському району зменшено на 12 470 900 грн. дотацію з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих державою видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

Так, було прийнято звернення до Запорізької обласної ради та Запорізької обласної державної адміністрації, депутатів Запорізької обласної ради, органів прокуратури щодо повернення додаткової дотації. Окрім того, депутат районної ради Вячеслав Колесников запропонував підтримати звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо забезпечення фінансування районного бюджету Пологівського району Запорізької області.


Звернення

депутатів Пологівської районної ради Запорізької області до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо забезпечення фінансування районного бюджету Пологівського району Запорізької області

У 2015 році в Україні розпочалася фінансова децентралізація, яка покликана забезпечити нові ресурси для розвитку місцевого самоврядування. Проте замість залучення на місця додаткових коштів в результаті фінансової децентралізації та інвестування у створення робочих місць і побудови якісної освіти, системи охорони здоров’я, розбудови транспортної інфраструктури, фактично відбувається покладення додаткових витрат на місцеві бюджети, зокрема, щодо утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів закладів освіти та лікарень, перекладання на місцеві бюджети таких додаткових видатків як оплата пільг ЖКП відповідним категоріям громадян, компенсація перевізникам проїзду пільгових категорій громадян,  за відсутності у місцевих бюджетах сіл, селищ на районів можливості здійснювати відповідне фінансування.

Станом на сьогоднішній день у Пологівському районі Запорізької області склалася критична ситуація із доходною частиною районного бюджету та відповідним забезпеченням ресурсами видатків бюджетних установ, які фінансуються за рахунок коштів районного бюджету та соціальної підтримки населення Пологівського району.

В умовах складної фінансової ситуації, коли у місцевому бюджеті Пологівського району не вистачає коштів на вирішення нагальних проблем у сумі 36 009 000 грн., на дев’ятнадцятій позачерговій сесії Запорізькою обласною радою було прийнято рішення від 25.01.2018 №10 «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30.11.2017 №63 «Про обласний бюджет на 2018 рік», яким на 12 470 900 грн. зменшено обсяг додаткової дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

При цьому, посадовці Запорізької ОДА переконували депутатів Запорізької обласної ради у необхідності прийняття вказаного рішення, тоді як зменшення фінансування місцевих бюджетів районів Запорізької області фактично означатиме занепад сіл, селищ та невеликих містечок, коли громадяни масово виїжджатимуть з населених пунктів, де відсутня інфраструктура, можливість отримання якісної освіти і медичної допомоги та не створюються умови для забезпечення зайнятості населення, до великих міст або на заробітки за кордон.

В результаті недостатності фінансового ресурсу районного бюджету Пологівського району районна рада вимушена приймати зміни до районного бюджету з метою його збалансування та зменшення асигнувань:

– на фінансування заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку Пологівського району на 2018 рік, інших районних цільових програм;

– на оплату за енергоносії закладів освіти та охорони здоров’я;

– на виплату стимулюючих надбавок працівникам бюджетної сфери;

– на забезпечення харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл;

на здійснення підвозу учнів загальноосвітніх закладів;

– інших видатків на поточне утримання бюджетних установ тощо.

При цьому, кошти які рішенням від 25.01.2018 №10 «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30.11.2017 №63 «Про обласний бюджет на 2018 рік» забрали у районних бюджетів, в тому числі з бюджету Пологівського району, були направлені на реалізацію місцевих (регіональних) програм у містах Запоріжжі, Мелітополі, Токмаку, Енергодарі.

Скорочення на 12 470 900 грн. обсягу додаткової дотації з місцевого бюджету Запорізької області до місцевих бюджетів Пологівського району, становить загрозу для місцевих бюджетів, оскільки матиме наслідком скорочення бюджету розвитку, що означатиме відсутність ремонту доріг та інфраструктурних об’єктів, недофінансування освіти та медицини у селах, селищах району і м. Пологи.

З кожним роком у Пологівському районі все більш критичною стає ситуація із фахівцями у галузі медицини та освіти, які за відсутності стимулюючих надбавок отримують таку саму мінімальну заробітну плату як і обслуговуючий персонал закладів бюджетної сфери, а тому масово виїжджають у пошуках роботи у міста обласного значення, у країни Європейського Союзу та до Російської Федерації.

У зв’язку з цим, нагальної необхідності потребує вирішення питання щодо збільшення обсягу дотацій з державного бюджету та з бюджету Запорізької області до бюджету Пологівського району.

Позитивне вирішення даного проблемного питання надасть можливість зберегти стабільність і спокій у Пологівському районі, зняти соціальну напругу, забезпечить збереження кваліфікованих кадрів у бюджетних установах району, надасть можливість громадянам вчасно отримувати передбачені Конституцією України послуги від установ та організацій соціально-культурної сфери, районним організаціям, установам, закладам якісно та кваліфіковано здійснювати свою діяльність і виконувати всі вимоги законодавства та договірні зобов’язання.

На підставі вищевикладеного, депутати Пологівської районної ради Запорізької області просять вирішити питання щодо збільшення обсягу дотацій з державного бюджету України до місцевого бюджету Пологівського району Запорізької області.


ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Пологівської районної ради Запорізької області до Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради та депутатів Запорізької обласної ради щодо повернення додаткової дотації  з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я

Ми, депутати Пологівської районної ради Запорізької області, звертаємось до Вас з проханням допомогти у вирішенні проблемного питання необґрунтованого зменшення  на 12 470 900 грн. обсягу  додаткової дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, затвердженої районному бюджету Пологівського району з обласного бюджету згідно з рішенням Запорізької обласної ради від 25.01.2018 №10 «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30.11.2017 №63 «Про обласний бюджет на 2018 рік».

Показники районного бюджету Пологівського району на 2018 рік були   збалансовані та затверджені рішенням районної ради від 22.12.2017 №10 «Про районний бюджет на 2018 рік». Проте, рішення Запорізької обласної ради, згідно з яким Пологівському району знято 12 470 900 грн. додаткової дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, змушує нас переглянути та зменшити дохідну частину загального фонду районного бюджету Пологівського району на 2018 рік на суму 12 470 900 грн.

В результаті цього виникає гостра незабезпеченість галузей освіти та охорони здоров’я  і  Пологівська районна рада вимушена внести зміни до районного бюджету з метою його збалансування та зменшення раніше затверджених асигнувань, що вкрай необхідні:

– на фінансування заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку Пологівського району на 2018 рік, інших районних цільових програм;

– на оплату енергоносіїв закладів освіти та охорони здоров’я;

– на виплату стимулюючих надбавок працівникам  бюджетної сфери, що може призвести до унеможливлення диференціації заробітної плати спеціалістів та обслуговуючого персоналу;

– на забезпечення харчування  учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл;

– на здійснення підвозу учнів загальноосвітніх закладів;

– інших видатків на поточне утримання бюджетних установ  тощо.

За проведеним аналізом наразі у районному бюджеті не вистачає коштів на вирішення нагальних проблем  у сумі  36 009 000 грн.

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення безперебійної діяльності установ галузей освіти та охорони здоров’я шляхом надання якісних освітніх та медичних послуг населенню Пологівського району, недопущення створення заборгованості із заробітної плати та оплати за енергоносії, уникнення  критичної ситуації та соціальної напруги  просимо:

– скасувати рішення Запорізької обласної ради  від 25.01.2018 №10 «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30.11.2017 №63 «Про обласний бюджет на 2018 рік» в частині розподілу додаткової дотації місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я Пологівського району;

– повернути районному бюджету Пологівського району обсяг додаткової дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у  сумі  12 470 900 грн.

Схожі публікації
05.02.2023

Під час повномасштабної війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи, повторна видача свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян особливо […]

09.12.2022

Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]

28.11.2022

Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]

24.11.2022

Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]

18.11.2022

Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]

18.11.2022

В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]

17.11.2022

Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]

17.11.2022

Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]

17.11.2022

Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]

16.11.2022

До нашої редакції потрапив документ, в якому зазначались відповідальні та організатори свята ворожої ганчірки у Пологах. Цією інформацією з журналістами “ПІК” поділилась небайдужа людина. Так, з документу видно організаторів та […]

16.11.2022

До органів поліції надійшло 15 повідомлень про зруйновану житлову та цивільну інфраструктуру в обласному центрі та у Пологівському районі. Є інформація про поранену цивільну людину. Минулої доби російські загарбники обстріляли […]

16.11.2022

Вночі, 16 листопада, у Пологівському районі стало на 1 ворожий склад менше. Так, у населеному пункті Токмак було знищено великий склад з бк різного калібру. Нагадаємо, також бійці Запорізької тероборони […]